Preskočiť na obsah stránky

Výskumná agentúra

Dnes je sobota, 23.01.2021

Hlavná stránka  Operačný program Vzdelávanie  Aktuality  

Minister školstva ocenil víťazov v súťaži Vitaj v našom regióne!

25.03.2014

Kreativita kolektívov ôsmakov pri vytvorení multimediálneho sprievodcu v cudzom jazyku priniesla úspech trom víťazným školám, ktoré si dnes prevzali ceny od ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča. ,,Každá súťaž motivuje a inovuje myslenie mladých ľudí. Ministerstvo podporuje aktivity, pri ktorých sa žiaci nielen zabavia, ale aj zviditeľnia svoj kraj a niečo nové sa naučia“.

Úlohou súťažiacich bolo pútavou a náučnou formou prezentovať vybraný región alebo mesto v cudzom jazyku, čím žiaci zároveň vytvorili učebnú pomôcku aj pre iné školy. Na prvom mieste sa umiestnila Základná škola Pri Podlužianke z Levíc, ktorej práca v anglickom jazyku poodhaľuje zaujímavé turistické miesta regiónu. Prácu žiaci obohatili načítaním vlastných komentárov. ,,Naozaj sme nečakali, že postúpime a už vôbec nie, že vyhráme“, zhodli sa unisono víťazi.

Potulky abovským regiónom v anglickom a nemeckom jazyku priniesli druhé miesto žiakom Základnej školy na Postupimskej ulici v Košiciach. Trojicu najlepších prác uzatvára francúzsky sprievodca  východoslovenskej metropoly od žiakov Základnej školy na Staničnej ulici v Košiciach.

,,Do súťaže sa prihlásilo až 123 kolektívov ôsmakov. Som rád, že táto súťaž mala veľký ohlas, čo svedčí aj o tom, že žiakov baví ,,hrať sa“ s vedomosťami“, uviedol Marián Kostolányi, generálny riaditeľ Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ, ktorá súťaž vyhlásila.

Víťazi si od ministra školstva prevzali poukážky na nákup študijných pomôcok pre celý kolektív triedy a agentúra ich na revanš privítala vo svojom regióne -  ôsmakom okrem cien pripravila aj prehliadku  Starého mesta  Bratislavy. 

Súťaž bola spolufinancovaná z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Vzdelávanie.

 

1. miesto ZŠ Pri Podlužianke Levice - Prezentácia

 

2. miesto ZŠ Postupimská, Košice - Prezentácia

 

3. miesto ZŠ Staničná, Košice - Prezentácia

 
Začiatok stránky
 
Začiatok stránky Začiatok stránky