Preskočiť na obsah stránky

Výskumná agentúra

Dnes je sobota, 11.07.2020

Hlavná stránka  Agentúra  Príklady dobrej praxe  Príklady dobrej praxe v médiách  Ocenenie víťazov súťaže Vitaj v našom regióne!  
 

Slovník pojmov

A, B, C, D, E, F, G, H, CH, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z,
 

Newsletter

 
 
 

Ocenenie víťazov súťaže Vitaj v našom regióne!

Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU), ktorá vyhlásila súťaž pre základné školy, ocenila najlepšie práce. Kreativita kolektívov ôsmakov pri vytvorení multimediálneho sprievodcu v cudzom jazyku priniesla úspech trom víťazným školám, ktoré si koncom marca prevzali ceny od ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča. ,,Každá súťaž motivuje a inovuje myslenie mladých ľudí. Ministerstvo podporuje aktivity, pri ktorých sa žiaci nielen zabavia, ale aj zviditeľnia svoj kraj a niečo nové sa naučia“.

Úlohou súťažiacich bolo pútavou a náučnou formou prezentovať vybraný región alebo mesto v cudzom jazyku, čím žiaci zároveň vytvorili učebnú pomôcku aj pre iné školy.

Foto: Víťazi súťaže, ZŠ Pri Podlužianke z Levíc
Na prvom mieste sa umiestnila Základná škola Pri Podlužianke z Levíc, ktorej práca v anglickom jazyku poodhaľuje turistické miesta regiónu. Žiaci vytvorili multimediálneho sprievodcu mestom Levice, nezabudli na jeho históriu, a priblížili zaujímavosti zo Santovky, Štiavnických vrchov či z festivalu v Tekove. Prácu obohatili animáciou a načítaním vlastných komentárov. ,,Naozaj sme nečakali, že postúpime a už vôbec nie, že vyhráme“, zhodli sa unisono víťazi z 8.A.

Potulky abovským regiónom,  náučnými chodníkmi  a cyklotrasou v anglickom a nemeckom jazyku priniesli druhé miesto žiakom Základnej školy na Postupimskej ulici v Košiciach. ,,Veľmi sa tešíme z umiestnenia, lebo nemčinu sme sa začali poriadne učiť iba tento rok, a hneď takýto úspech“, priznali ôsmaci.

Trojicu najlepších prác uzatvára francúzsky sprievodca  východoslovenskej metropoly od žiakov Základnej školy na Staničnej ulici v Košiciach.

,,Do súťaže sa prihlásilo až 123 kolektívov ôsmakov. Som rád, že táto súťaž mala veľký ohlas, čo svedčí aj o tom, že žiakov baví 'hrať sa' s vedomosťami, uviedol Marián Kostolányi, generálny riaditeľ ASFEU.

Víťazi si prevzali poukážky na nákup študijných pomôcok pre celý kolektív triedy a agentúra ich na revanš privítala vo svojom regióne -  ôsmakom okrem cien pripravila aj prehliadku  Starého mesta  Bratislavy. Víťazné práce sú zverejnené na www.asfeu.sk. Súťaž bola spolufinancovaná z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Vzdelávanie.

 

Odbor informovania a publicity

www.asfeu.sk

Publikované v Učiteľských novinách č. 43 - 44, 16.4.2014

 
Začiatok stránky
 
Začiatok stránky Začiatok stránky